| anonim_4396 a întrebat:

Cand termini medicina si esti medic de familie ti se repartizeaza cabinet de la stat sau trebuie sa iti deschizi tu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti deschizi tu si iti cauti si pacienti

| neutrino a răspuns:

Atunci cand termini medicina esti medic stagiar si nu ai dreptul sa profesezi ca medic titular pana cand nu-ti faci stagiatura. Dupa aceea, te poti angaja la stat, la privat sau sa-ti deschizi tu propriul cabinet. In acest ultim caz, tu trebuie sa-ti deschizi propriul cabinet, pe cheltuiala ta.

| beni97 a răspuns:

Si care e faza cu cabinetele de stat pana la urma? (pile, relatii etc?)