| anonim_4396 a întrebat:

Cati centimetri trebuie sa aiba penisul la 14 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Unii pot avea un micropenis toată viata, iar altii, cat timp sunt in creștere, pot ajunge la dimensiuni exagerat de mari. "Mărimea" asta e relativa. Tu inca esti in dezvoltare.

| MISLO a răspuns (pentru Donsavas):

Dar eu am 3 cm, si cand e sculat e doar 8

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 2 cm mai mult ca al tau

| Frank51 a răspuns:

11,7341

| MISLO a răspuns:

Eu am 3 cm, si cand e sculat e 8 cm

| Donsavas a răspuns (pentru MISLO):

Asta înseamnă că nu te încadrezi in standardele majorității care îl pot avea puțin mai mare dar se poate rezolva. Mergi la un urolog! Exista o crema pe baza de DHT ce se poate folosi local atunci cand esti in dezvoltare, fiindcă doar atunci are efect. După maturizarea sexuala, singura soluție cunoscută este operatia. Penisul si dimensiunea lui nu sunt singurele aspecte importante in viata sexuala, sa stii. Iti vei da seama de asta pe parcursul timpului.

| MISLO a răspuns (pentru Donsavas):

Si cum se foloseste acea crema

| Donsavas a răspuns (pentru MISLO):

Mergi la medic!