| Vitalyz a întrebat:

De câţi centimetri trebuie sa aiba penisul un baiat ca sa satisfaca o femeie? Ce pozitii se recomanda ca sa satisfaci mai usor o femeie?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

E ca si cum ai intreba de cata mancare e nevoie sa hranesti un om.
Am avut ocazia sa discut acest lucru cu cateva femei. De regula femeile spun ca 15-16 cm le ajunge, dar sunt si unele care spun (am auzit cu urechile mele) ca daca nu este de cel putin 18 cm nu fac sex.
Se spune ca nu lungimea reprezinta importanta cea mare, ci grosimea, deoarece excitarea vaginala a unei femei se face in prima jumatate a acestuia (vaginului).
Cat despre pozitie se pune problema din doua puncte de vedere: a placerii femeii si a posibilitatii satisfacerii acesteia.
Iti dau doua exemple.
1. Daca penisul este scurt, pozitia cu picioarele pe umeri este benefica, daca este lung nu.
2. Daca penisul este curbat, este benefic daca curbura este folosita pentru atingerea punctului "G".

12 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ca să satisfaci o femeie trebuie în primul rând o acceptare și implicare totală a partenerei. Apoi, nu dimensiunea e importantă, ci cooperarea între cei doi parteneri! Iar, despre poziția care ar satisface o parteneră, nu există! Trebuie un dialog și cooperare între cei doi parteneri privind pozițiile, dacă se acceptă și sex oral, care poate constitui un bun preludiu.
Apoi, depinde, dacă o faceți pe fugă sau tihnit. Dacă aveți intimitate și pregătiți atmosfera.
Deci, nu există o regulă sau poziție! Totul depinde de parteneri!

| Patryck2012 a răspuns:

Prietene, aceasta intrebare mereu se discuta dar nimeni nu poate da un rs concret, voi incerca sa-ti zic tot pe scurt dupa propria experienta, am *** fete incepind de la 40 kg terminind cu 100kg, frumoase, mai putin frumoase, fete care se socot din cea mai inalta treapta a societatii, altele care mai des se gandesc la moarte decat la sex, si ce pot sa-ti spun la sigur e ca daca esti increzut in sine si o faci ca si cand asta e un hoby al tau in care esti master fetelor le zboara mintea, desigur ca cu 9 cm nici vorba nu-i de placere, dar incepind de la 13cm si buna pregatire poate face chiar minuni, am intilnit fete care socoteau penisul meu cam mare, am intilnit care stateau pe ginduri e de ajuns sau nu, si stii ce faceam? Le aruncam pe pat la dadeam jos chilotii si le penetram asa ca si cand acesta e ultimul meu sex iar ea e o prostituata, rezultatul era de nota zice, concluzia e ca marimea nu conteaza, experinta de a te folosi de el poate face minuni de ne descris. Succese micule, crede in tine si totul va fi ok

| Vitalyz explică (pentru Patryck2012):

Mersi mult! O sa tin cont de sfat, multa sanatate iti doresc!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti sa afli care ar putea fi lungimea minima a penisului exprimata in cm, cu care poate fi satisfacuta sexual femeia, in acel caz trebuie sa stii ca vaginul are in general o adancime medie cuprinsa intre minim 8-9 si maxim 11-12 cm. Rezulta ca pentru a putea intretine un act sexual satisfacator care sa ofere placere, penisul in mod obligatoriu trebui sa fie putin mai lung decat este vaginul partenerei de sex dar totodata sa aiba si o grosime...''adecvata''. In privinta pozitiei de sex ''recomandate'' aceasta o determina fiecare barbat in parte, fiindca este ce care pe baza observatiilor tale te-a satisfacut intotdeauna pe deplin sau cel mai des in cea mai mare masura. Multa sanatate!

| Frank51 a răspuns:

Asa cum a spus cineva mai jos, 15-16 este lungimea perfecta, dar conteaza mult si grosimea. Pozitiile vin pe moment... laughing

| alina2k18 a răspuns:

20cmwinking si satisfaci orice femeiewinking

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru alina2k18):

O femeie "buna" tare a spus ca a fugit cand a vazut una asa de mare.

| alina2k18 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Vai, sarmana laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru alina2k18):

Sa stii ca mi-au mai spus doua femei ca nu ar face sex cu asemenea matarangi.

| alina2k18 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu e necesar sa o bage toatawinking oricum sunt greu de gasit deci...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru alina2k18):

Da anunt la mica pubitate, cum s-a dat dupa cutremur:
"Domne bine, platinata,
Fisurata si crapata,
Caut domn cu stalpul mare (tare),
Bun pentru consolidare."

| AncutaM a răspuns:

Nu cred ca exista o dimensiune perfecta sa "satisfaci o femeie mai usor". Totusi, uite aici niste sfaturi bune https://marirea-penisului.net/......aginul-ei/