| galaxyjok a întrebat:

Ce-a mai buna varianta pentru a scapa de pete lasate de la cosuri un tratament naturist care functioneaza si un regim de alimentatie va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Fabiana2R a răspuns:

Deci intai, pentru petele lasate de cosuri. Iti voi recomanda un tratament pe care il folosesc de luni bune si sunt foarte foarte multumita. Ai nevoie de albus de ou si o lingura de zeama de lamaie. Le amesteci bine pana se obtine o spuma, si apoi, iei bucati micute de servetel pe care le inmoi in spuma obtinuta, si le lipesti pe fata. Tine asa cam jumatate de ora, chiar patruzeci de minute pana simti ca acele bucati s-au intarit, si apoi cand vei dezlipi, vei avea tenul mai fin si semnele nu vor mai fi atat de vizibile.

In privinta regimului alimentar, sunt de parere ca nu ar trebui sa tii vreo dieta indiferent de greutatea ta, deoarece iti dai metabolismul peste cap, iar apoi cand vei renunta la dieta, te vei ingrasa mai repede si mai mult. Sfatul meu este ca la micul dejun sa mananci un ou fiert sau o felie de paine neagra, la pranz sa mananci o supa usoara, iar gustarea de seara sa nu depaseasca ora 6 si sa includa de preferabil doar un ceiut sau un mar. Te sfatuiesc, daca vrei sa slabesti, sa sari coarda! Eu am slabit intr-o saptamana 3 kilograme doar sarind coarda si facand cate 15 abdomene pe zi happy good luck!

| Fabiana2R a răspuns:

Ah, da, si dupa ce indepartezi bucatile de servetel de pe fata, clateste-te cu apa calduta! si fara fond de ten, ca anulezi efectul tratamentului