| eu_3300 a întrebat:

Cum pot scapa de cosurile de pe fata si spate? si de PETELE lasate de cosuri? de pete ccum scap

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat sa alegi unul cat mai bun. Succes!

P. S. te incapatinezi cu intrebarile, dar si eu cu raspunsurile. :D :))

NOname
| NOname a răspuns:

Daca zici, ca a trecut un an si tot nu ti-au trecut semnele, ai putea sa faci la doctor plastician/dermatolog peeling chimic. Un strat de piele va fi indepartat si in timp pielea ta se va regenera.
http://www.chirurgie-estetica.info.ro/ro/peelingchimic.htm
http://www.romedic.ro/dermapeeling-peeling-chimic-chemoexfoliere-0P14350
Documenteaza-te mai mult pe net in aceasta privinta. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dale cu spirt