| QAlessia a întrebat:

Ce alimente contin Proteine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Schnitzel a răspuns:

Cereale integrale, Alune, migdale, fistic, nuci, seminte, Produsele lactate, Albusul de ou, Pieptul de pui, muschiul de vita, pestele.

3 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

Oua, carne, fasole, ciuperci, soia, produse lactate, fructe.

| bamse a răspuns:

Proteinele le luam mai ales din carne, oua si ( preferatele mele ) legume ( ciuperci, fasole, linte, mazare etc )

| stefanradu a răspuns:

Salut QAlessia,
Am scris un articol interesant, cu tot ce trebuie sa stii despre proteine. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-proteine/
Spor!