| ioanatomi a întrebat:

Ce analize de sange se face incadrul scoli auto? Ma intereseaza ce fel de analiza de sange pentru depistarea sifilisului sau pentru sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce ai teamă?
Este o fișă medicală tip care te plimbă prin mai multe cabinete medicale, succes!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Nu se fac analize pentru ca nu au treaba cu condusul bolile de transmitere sexuala sau sarcina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se fac analize pentru sifilis, de sarcina nu ii pasa nimanui.

| Anuskaa a răspuns:

Ai 18 ani presupun ca esti insarcinata parintii tai nu stiu, crezi ca ai sau stii ca ai sifilis, acum te temi ca parintii sa nu afle acest lucru...

| andreimada a răspuns:

Se ia de la medicul de familie o fisa speciala pentru soferi si mergi cu ea la unitatile unde se fac vizele din fisa. Dupa aia se merge cu fisa la scoala de soferi si te vor indruma si spre pshihologul lor sau cel la care vrei tu sau unde egasesti. cam atat. Vederea e importanta la soferi, sau sa ai probleme cu reflexele, sau alte boli incompatibile