| asd000 a întrebat:

Cine imi poate spune ce analize de sange trebuie facute pentru depistarea cancerului? fundita celui mai bun!laughinglaughing

Răspuns Câştigător
| gioia a răspuns:

Sunt analize ale sangelui. se fac la laboratoarele mari gen synevo. sunt markeri de san, de tiroida etc. in functie de organul la care se suspecteaza ca ar fi o problema sau este un marker general care indica doar prezenta unei tumori undeva in organism. La laboratoarele synevo poti intreba numarul exact al markerului. In general un marker nu e f scump pana la 1 milion.

3 răspunsuri:
| gioia a răspuns:

Se fac markeri tumorali

| asd000 explică (pentru gioia):

Ce sunt markerii tumorali? Si unde se fac? Si cat costa?happy

| asd000 explică (pentru gioia):

Ms mult pentru ajutor.Primesti si o fundita!happyhappysmugsmug

| gioia a răspuns (pentru asd000):

Sunt analize ale sangelui. se fac la laboratoarele mari gen synevo. sunt markeri de san, de tiroida etc. in functie de organul la care se suspecteaza ca ar fi o problema sau este un marker general care indica doar prezenta unei tumori undeva in organism. La laboratoarele synevo poti intreba numarul exact al markerului. In general un marker nu e f scump pana la 1 milion.