| anonim_4396 a întrebat:

Ce aplicații imi recomandați pentru a slabi? )(care ajuta) Sunt unele care nu de ajuta deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

LoseIt!
Inregistrezi în ea caloriile consumate, activitate fizică, etc. În funcție de vârstă, greutate, greutatea dorită, data la care vrei să ajungi acolo, îți dă un număr de calorii pe zi și trebuie să te încadrezi în el.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prima hrana este aerul -
Micile creșteri ale poluării aerului sunt legate de creșterea depresiei, arată un studiu
a doua hrana este apa de izvor naturala
a treia hrana este consumul de fructe,legume
consumul de carne slaba,pui,curcan,peste,rar porc,vita
consumul de grasimi -avocado,peste,seminte, cereale, alune, caju, sunt multe
treaba ta este sa intri in deficit caloric
cu cat esti mai gras cu atat este necesar sa ai deficit mai mare
obezitate gradul 3 -400 de calorii
obezitate gradul 2 -600 de calorii sport usor sau in apa
obezitate gradul 1, 800 de calori -incepem sa facem sport mediu
supraponderal -1200 de calorii sport mai intens
normal -facem culturism, punem masa musculara
pentru nr de calori recomand https://play.google.com/......ps/details

scanezi codul de bara atat

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sport, alimentatie sanatoasa cu deficit caloric.

| Anonimul151 a răspuns:

Nici o aplicație nu ajută la slăbit. Unii doar au impresia că ajută. Adevărul fiind cu totul altul.