| lacra92 a întrebat:

Ce ar putea insemna din punct de vedere medical senzatia de mancarime pe tot corpul? De cateva saptamani am aceste simptome doar atunci cand ajung in pat sa dorm...imi ies niste blande sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

Este posibil sa aveti o urticarie care s-a cronicizat. Nu pot sa va recomand un tratament deoarece nu stiu daca in tara unde sunteti medicamentele se gasesc sub aceeasi denumire comerciala, insa in principiu ar trebui sa faceti un tratament cu Clorfeniramin sau Loratadina sau Desloratadina (acestea sunt denumirile internationale ale medicamentelor).

| pietrean a răspuns:

Nu cred ca este urticarie, deoarece ITI APARE DOAR SEARA LA CULCARE! Mananci ceva seara, care nu-ti prieste? Esti alergic la ceva, din casa, cand te sui in pat? Urmareste cand iti ies blandele si dupa cat timp iti dispar!