| DarQueen a întrebat:

Ce ar trebui sa folosesc pentru cosuri? Tin sa va anunt ca am folosit Skinoren, Zineryt, creme, dar nimic...nici un rezultat... Ce ar putea sa ma scape definitiv de acneea asta? Ati folosit careva crema cu extract de melci, cum arata la teleshopping? Ce parere aveti? Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| laryssa93 a răspuns:

Eu am fost la dermatolog si mi-a dat niste pastile si o crema de fata foarte puternica daca o pui pe haine le decoloreaza. se aplica seara!

pastilele se numesc : TETRALYSAL 300mg

gelul/crema : EPIDUO 0. 1%/2. 5% GEL

sper ca te ajut! pupiki kiss

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Este foarte importanta curatarea fetei, dimineata si seara, cu un gel demachiant(de ex.de la oriflame-gel de curatare cu aloe vera). de 2 ori pe saptamana fa o baie de aburi cu musetel si aplica apoi o masca cu argila cosmetica in care pui zeama de lamaie. de asemenea, regimul alimentar e foarte important: evita grasimile, condimentele, ciocolata, prajelile. succes!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ar fi mai bine să consulţi un medic să afli cauza şi să îţi dea un tratament. Pot avea multe cauze coşurile.

| madalina2727 a răspuns:

Eu cred ca asta e si o problema de psihic.acum vreo 2 ani eram ingrijorata si eu de acest aspect si nu am rezolvat prea multe desi am incercat aproape tot ce se putea.si acum, cand nu mai am timp sa ma gandesc la astea, am ignorat problema aproape complet si nu mai am niciun cos.nu te mai gandi. poti incerca creme de la farmacie de fata.eu sunt multumita de ele si sunt mai bune decat cele din magazine.mananca fructe, bea lapte si o sa vezi ca o sa ai tenul f frumos. poti inccerca sa consulti si un specialist dar nu cred ca te ajuta prea mult.ai grija ce mananci in primul rand ca daca manaci numai prostii, nimic sanatos atunci nu vei arata nici bine.

| NimeniAlta a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin.chiar daca nu scrie nicaieri ca poate fi folosit si pentru cosuri...eu am incercat si o dat rezultatethinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un tonic antiseptic, comprese sterile cu ceai de mușețel, fără fond de ten și altele pentru față în această perioadă.
Lasă pielea să respire, nu pune mâna murdară pe față.
Seara întotdeauna să te demachezi chiar dacă peste zi nu ai aplicat farduri, praful din aer se așează pe piele.
Consultă și un medic dermatolog dacă nu cedează.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca ceai de musetel...infuzie de musetel... sper sa isi faca efectul

| soricioaica :P a răspuns:

Spalate cu spaun pe fata. cel mai bun e protex

| anutsa a răspuns:

Pai eu foloses e foarte bun incearca

| asdas a răspuns:

Ingerash93 din ce oras esti? si de unde ti-ai cumparat aceea crema EPIDUO?