| AvalohAlyn a întrebat:

Ce ar trebui sa simti cand iei Xanax,Prozac, Anxiar adica psihotrope?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mai concret,pe xanax devii mai vorbaret,mai sociabil.
Prozacul iti da senzația de relaxare,ca după munca,acea oboseala plăcută de care te bucuri in general după ce muncești din greu. Te face mai încrezător. Anxiarul este un anticonvulsivant,efect opus alcoolului,dar te si liniștește,fără să devii inconștient, ba din contra.
Nu as lua benzodiazepine in locul tau. E ca si cand ai fi alcoolic, de fapt. Dacă prozacul nu ti merge, sunt alternative la el cum e setralina, paroxetina..acestea nu sedeaza chiar asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost debanat?

| Peridava a răspuns:

Nu trebuie sa simti nimc. Asta in mod normal. Pentru ca ele iti inhiba boala si te face "om normal". Dar daca tu vrei sa te droghezi cu ele, renunta. Nu vei simti acel lucru pe care il cauti, dar s-ar putea sa-ti deregleze ceva si sa ramai cu adevarat dereglat pe viata.

| alex15ccc a răspuns:

Xanax si anxiar sunt medicamente sedative, care au scopul de a inlatura anxietatea(frica) sau sa adormi mai usor (pentru insomnie). prozac este un antidepresiv care se foloseste in cazuri mai grave de depresie, adica o sa zambesti/razi mai usor, dar nu o sa mai ai sentimente, asta e prncipalul efect secundar. prozac si resul antidepresivelor isi fac efectul in 2-3 saptamani, spre deosebire de xanax care actioneaza in 15 minute.

| Anon31241212 a răspuns:

Teoretic ca te relaxezi. Iti incetinesc ritmul cardiac. In realitate dau o serie de efecte adverse si pot provoca dependenta.