| tigru12381328 a întrebat:

Xanax si anxiar sunt si pentru somn? Doarme cineva bine care a luat una din cele doua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Buna. Au efect sedativ care poate ajuta sa te liniștească și să îți dea somnolenta.

| VladAntonio a răspuns:

Sunt 2 medicamanete car fac parte din familia benzodiazepinelor, si au efect anxiolitic.
Aceste medicamente se elibereaza doar in baza unei prescriptii medicale.
Ele sunt folosite pentru anxietate, efectiv pot sa te ajute si pentru son dar nu e obligatoriu ca te vor face sa dormi.

-> atentie cu aceste medicamente cum am spus mai sus doar cu prescriptie medicala.

Sper ca raspunsul meu sa-ti fie de ajutor ( Vlad ).

| Lrs2015 a răspuns (pentru VladAntonio):

Bun raspuns!
Eu, Larisa, sustin acest raspuns!