| Rares_1833 a întrebat:

Ce as putea face ca sa cresc in inaltime? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Razvanutzu_9109 a răspuns:

Hei cred ca la asta te pot ajuta.In doua saptamani te inalti 20 cm.
Eu aveam la 15 ani 1 m 45. Mi sa recomandat sa fac sarituri si a joc basket.Si minune.In doua saptamani am crescut 20 de cm.Chiar nu mi-a venit sa cred.Iti recomand deci:
-sa faci timp de 30 minute sarituri
-sa joci cel putin 2 ore pe zi basket (singur, in echipa)
-sa te apuci de joing.Macar 1 km pe zi.

7 răspunsuri:
| claudiea79 a răspuns:

Inotul te ajuta sa cresti sau voleiul sau baschet. poti sa iei calciu si vitamine

| Etiquette a răspuns:

Sportbig grin Basckethappy. Si canotaj...

| Diana498 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa joci bascket la un club sau sa faci inot... Trebuie sa iei suplimente nutritive si vitamine! Sa mananci sanatos si cum am spus sa faci sport! Sper ca ti-am fost de ajutor! Spor la crescut! happy Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa mult sport

| AzzzY a răspuns:

Pai ai putea ca sa incepi sa inoti, te ajuta ca sa te inalti si ca sa te dezvoltezi. Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| Klarah a răspuns:

Incearca sa paractici sporturi: baschet!
sau/si fa exercitii speciale ^_^ si vezi sa mananci si sa te odihnesti bine :]

| Nik123 a răspuns:

Aceiasi intrebare mi-am pus-o si eu cu jumatate de an in urma.Ca sa cresti in inaltime trebuie sa stai atirnat cu miinile de bara fixa cit mai mult timp. Ocupate cu sportul. cum este baschetul, volei, inotul.Si peste ceva timp vei vedea rezultatele. Dar cel mai bine e cel cu bara, cind ai timp stai atirnat de ia cit poti.