| Andre a întrebat:

Ce as putea sa fac daca mi s`a infectat. urechea sad. si nu mai pottt de durere... crying. Astept Sfaturi. xD

Cam in cat timp se vindeca. sad?

P. S Multumesc. Scuzatii Categoria

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Du-te la Orl daca nu e grav iti poate face un tratament local sa iti treca pe loc.

| akaa a răspuns:

Pai... nu se vindeca de una singura. Si pe mine ma durea ingrozitor pana ce am mers la O.R.L. Acolo m-a consultat si mi-a spus ca daca mai stateam putin imi bubuia timpanul si putea sa raman fara auz la acea ureche. Mi-a recomandat sa iau : picaturi de ureche Otocalm, efervescente Solpadeine, si alte cele. Cel mai bine e sa te duci tu personal la O.R.L. sa vada ce ai.
Sper ca te-am ajutat tongue fundita? big grin

| AlexSM86 a răspuns:

Cel mai bine du-te la ORL...nu are rost sa stai asa cand te poate rezolva repede doctoru.
Pana atunci incearca cu un catel d usturoi in ureche.

| AlexSM86 a răspuns:

Atunci du-te la medicul de familie sa-ti dea o crema, ceva.

| Adelinnaa a răspuns:

Consulta un doctor nu mai sta se va rezolva in cateva saptamana

| Andre explică:

Problema e ca nu e in gaura de "nastere" sa ii zic asa. e un fel de alta gaura in ureche. gen pierce

| Infernia a răspuns:

Salut. Eu o voi lua pe metodele babesti daca doresti, iar daca nu iti voi zice si unde sa te duci. Iti poti pune o compresie cu cartofi sau daca ai puroi eu zic sa incerci sa il lasi pana se coace in aer liber, iar metoda cea mai sigura ar fi sa te duci la un medic sau chiar la mediucul de familie. Bafta! Funda happy

| andiflorescu a răspuns:

Du-te tata la un medic orl-ist nu mai sta asa ca nu e bine sa o lasi sa se vindece de la sinewinking stima!