Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce beneficii are uleiul de ricin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Eu il folosesc in mastile pentru par...
Nu mai imi cade parul/nu se mai incurca si sunt multumita...
De asemenea, folosesc cu succes si uleiul de masline.
Uite un link pentru mai multe informatii.
http://www.sfatulmedicului.ro/......ricin_9160
O zi buna :)

5 răspunsuri:
| forlucky a răspuns:

Ajuta la regenerarea parulu(sprancane, barba)

| Qwwww a răspuns:

Ajută la regenerarea firelor de păr.

| kriszticsatari a răspuns:

Regenereaza firele de par, ti le face mai groase, mai dese. Eu am folosit pe sprancene, vreo 2 luni.

| AndreeaMadalinvfdd5 a răspuns:

Ajuta la regenerarea parului. Creste mai rapid

| alexa94 a răspuns:

Este folosit atat intern (pentru constipatie, are efect laxativ) cat si in cosmetica (aplicat pe scalp ajuta la regenerarea si cresterea parului, pe piele pentru negi sau acnee de exemplu etc