| AndriRusul a întrebat:

Ce boala poate fi daca clipesti des din ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jahjah a răspuns:

Poate fi un simplu tic nervos, care va trece dupa o perioada thinking

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o maladie neuro-psihiatrica care afecteaza reflexul de clipire sau poate fi o boala numita sindrom sicca care determina uscarea excesiva a ochiului si atunci pacientul clipeste des pentru a-si realiza pelicula de secretie lacrimala absolut necesara.
E nevoie de un consult oftalmologic si apoi medicul va va indica ce trebuie facut mai departe.