| ßσьσсєℓα a întrebat:

Cand faci cuiva cu ochiulwinking, cu ce ochi clipesti? Stangul sau dreptul?

17 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Cu dreptulwinking

| Mwha a răspuns:

Cu dreptul. happy )

| Alecsyyya a răspuns:

Nu e o regula, poti face cu care iti place tie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu amandoi ca nu s in stare sa fac cu ochiul sad

| fuzzer a răspuns:

Cu dreptul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu contează. Oricum unii oameni sunt dreptaci, alții stângaci.

Totuși, stângacii sunt cam discriminați. big grin Adică, mai demult erau obligat să scrii cu mâna dreaptă: o mare prostie, pentru că te joci cu creierul omului. Știi treaba cu emisfera dreaptă și stângă a creierului care coordonează fiecare partea opusă a corpului.

Tot din cauza acestei nesimțite discriminări: cuvântul „drept" are și sens se direcție, dar și sens de bun / bine. Iar „stâng" te face să te gândești la ceva rău / insuficient dezvoltat: „stângăcie".

Oamenii deștepți renunță la prostiile astea. happy Chiar nu contează cu ce parte a corpului faci anumite lucruri, în afara faptului că e o convenție / ceva legat de bun-simț și tradiție: de genul - se dă mâna cu mâna dreaptă.

Despre ochi n-am auzit. Adică, ar fi chiar ciudat să spui despre cineva: băi, ce bădăran e! Când trage cu ochiul trage nu cu cel care „trebuie". Ha ha! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu stângul.

| ßσьσсєℓα explică:

Unii zic una altii alta happy.

| SebylVane1890 a răspuns:

Nu conteaza.Cu ce apuc happy

| IonutzWoW a răspuns:

Cand faci cuiva cu ochiul clipesti cu ochiul de pe partea lui. Exemplu, daca este in stanga, clipesti cu ochiul stang. BAFTA!

| Sorinutsu a răspuns:

Cu stangulwinking

| LiviuCristy a răspuns:

Pai de ex. daca vrei sa fii discret iar o persoana e mai in dreapt ta intorci putin capul si faci cu dreptul; ar fi absurd si riscant sa faci cu stangul nu?

| Maddaaaaaa a răspuns:

Cu stangul laughing

| Alex1234123 a răspuns:

Cu care vrei tu.

Din reflex daca esti stangaci faci cu stangul si de esti dreptaci faci cu dreptul, dar poti face cu care vrei

| kevin5422 a răspuns:

Cu dreptul

| PasareaDodo a răspuns:

Clipesc... sunt atat de inteligenta incat nu sunt in stare sa fac cu ochiul...

| Anonim221 a răspuns:

Stangul de obicei.