| anonim_4396 a întrebat:

Ce ceaiuri contin cofeina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Theea assamica = ceaiul verde sau negru!
Dar nu conține cafeină ci teină. Efectul ambelor substanțe e cam la fel!

| Zuzu1991 a răspuns:

Verde si mai ales negru
insa alea originale, nu ce gasesti la supermarket si care sunt adaugate cu tot felul de aditivi, ca sa nu mai fie asa de scumpe (alea originale sunt scumpe de te ustura la ficati, asta, buzunar de te lasi de ele si te intorci la cafea)

| sabin89 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Unde găseşti originale?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru sabin89):

NU am idee, trebuie sa ai bani la greu in primul rand ca sa te gandesti, DOAR sa te gandesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceaiul Negru și ceaiul verde.

| Angeloxd a răspuns:

Negru, verde si ceaiul alb foarte putin.

| AAnonimull a răspuns:

Ceaiul verde