| anonim_4396 a întrebat:

Ce ceaiuri sa beau pentru a scapa de umflarea gleznelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Trebuie sa afli motivu pentru care se umfla gleznele.Nici un fel de ceai nu cred ca te poate scapa de acest lucru, mergi la medicu de familie si iti va recomanda un reumatolog sau cardiolog.Umflarea picoarelor ascunde suferinte mult mai grave din corp. Chiar medicu iti poate recomanda si ceauri alaturi de un tratament medicamentos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Un ceai diuretic, elimini toxinele din organism și așa reduci edemele (umflături) piciorelor.
Consultă un medic cardiolog, o analiză a urinei: sumar de urină și urocultură.
Pa, pa.