| fratiikaramazov a întrebat:

Ce ceaiuri va plac? Ce beneficii ati observat dupa ce ati baut ceai mai mult timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consum diversificat, ajută tot organismul.
Nu trebuie să bem numai un tip de ceai, este bine să le combinăm.
Am fost ferită de infecții urinare, ficat detoxifiat, etc.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Eu am baut ceaiuri de tot tipul si unicul beneficiu e ca inlocuieste sucul cu acid si prostiile cum ar fi cafeaua de dimineata ori cola, red bull, etc. Dar piatra la rinichi tot faci pentru ca e apa combinata cu planta de ceai si indulcitori.

| Morenna10 a răspuns:

Ceaiul de tei.Ma ajutat foarte mult sa ma calmez. Si e bun inainte de somn.