| elleneS a întrebat:

Ce credeti ca inseamna un stil de viata sanatos? ma va ajuta acest stil sa slabesc,dca fac si sport, pilates mai exact? si ce ar trebui sa mananc si ce nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Schimbarea obiceiurilor de alimentatie poate fi o provocare dificila.

Iata cateva sfaturi ce te pot ajuta sa iti constientizezi obiceiurile alimentare si sa actionezi in consecinta: http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

| benny a răspuns:

Stil de viata sanatos:
Fara alcool, tigari, droguri, fast food(in cantitati industriale), dulciuri bauturi acidulate, etc
Consuma multe legume, fructe, carne slaba si multa apa si sport in fiecare zi daca se poate
Cel mai simplu e asa, decat sa te infometezi sau sa ti cine stie ce diete care te imbolnavesc.

| Roxana6277 a răspuns:

Trebuie sa incluzi in alimentatia ta multe legume si fructe si sa le consumi cat mai aproape de starea lor cruda, sa mananci putine dulciuri, snack-uri, grasimi si sa faci cel putin 30 de minute de sport pe zi. Te va ajuta sa slabesti daca renunti la alimentele care se transforma in strat adipos si sa nu mananci dupa ora 19 happy

| Eviix a răspuns:

Mananca fructe, carne de pui nu de porc, bea apa.