| anonim_4396 a întrebat:

Exercitiile pilates ajuta la slabit?happy Eu fac 20 de min ap in fiecare zi, exista vreo sansa sa slabesc?big grin A plus 2 ore de sport la scoala happy Si mananc sanatos:-s Desi nu ma inteleg prea bine cu dulciurile si nu stiu cum sa renunt la elewaiting Ca manacare mananc sanatosbig grin Adica iaurt, supe gratar, alea aleahappy Vreau si eu sfattturihappy Mersi mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

In principiu exercitiile pentru asta au fost concepute de catre Pilates. Daca nu mananci dupa ora 18, lasi sucurile acidulate din comert, reduci painea si mananci sanatos, asa cum ai spus, plus exercitiile...nu ai cum sa nu slabesti!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite un articol despre "alimente cu calorii negative", adica alimente care, pentru digerarea lor, organismul consuma mult mai multe calorii decat au ele! Cu cat mananci mai multe, cu atat mai bine! Asa cum este celebra ciorba de varza! Varza fiind unul din aceste alimente!
http://www.slabire-sanatate.ro/articole/alimente_antigrasime.php

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, chiar daca nu tzii un regim strict exercitiile te ajuta sa iti mentii forma si chiar sa slabesti!