| lory14 a întrebat:

Ce cura de ingrasare as putea urma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Sa incerci sa mananci des si consistent.Pe langa mesele principale sa mananci si gustari:seminte, ciocolate, dulciuri si multe fructe.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Poti incerca (la sigur)Spirulina in timpul meselor (de 3 ori pe zi)sau dupa ce mananci.

| Ana213 a răspuns:

Papi de 6 ori pe zi 3 mese principale si 3 gustari adica,, vizite la frigider" iti spun drept ca in o saptamana pui 3-4 kg usor big grin

| patratzel a răspuns:

Ia multe vitamine, suplimente nutritive ca sa iti dea pofta de mancare, rontaie toata ziua cate ceva pe langa mesele principale la care trebuie sa mananci neaparat cantitati mari de mancare, chiar daca nu simti nevoia... fa mini-jocuri sau pariuri ca poti sa mananci o anumita cantitate de mancare si sigurrrr te vei ingrasa...asa am fc eu cand am venit la fac la camin. aveam 43kg si acum am 52kg, iar pana atunci nu puneam nici macr un gram pe mine indiferent ce incercam sa fac, dar metoda asta a mers. incearca! succes

| patratzel a răspuns:

Ia multe vitamine, suplimente nutritive ca sa iti dea pofta de mancare...rontaie toata ziua cate ceva pe langa mesele principale la care trebuie sa mananci neaparat cantitati mari de mancare.chiar daca nu simti nevoia. fa mini-jocuri sau pariuri ca poti sa mananci o anumita cantitate de mancare, si sigurrrr te vei ingrasa.Asa am fc eu cand am venit la fac la camin. aveam 43kg si acum am 52kg, iar pana atunci nu puneam nici macar un gram pe mine indiferent ce incercam sa fac, dar metoda asta a mers. incearca! succes

Răspuns utilizator avertizat
| lory14 explică:

As vrea sa fie o cura care sa nu dauneze sanatatii (fara dulciuri).

| Didy a răspuns:

Cred ca trebuie sa lasi totul sa vina de la sine. Si eu sunt slaba dar doctoritele la care am fost mi-au spus ca nu este nimic si ca fiecare creste in alt fel. Nu te speria nu este nimic1