| Magic a întrebat:

Cine stie o cura de ingrasare?big grinbig grinbig grin

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BunaIncearca sa consumi mai multe proteine, consuma shake-uri;

Evita grasimile, prajelile, zaharurile pentru ca scopul tau este sa castigi cateva kilograme in plus, nu straturi adipoase;

Micul dejun are o importanta majora daca vrei sa iei in greutate. NU sari peste el!

Mesele principale in acest caz ar trebui sa fie intre 5-6 pe zi, la ore fixe pe care va trebui sa le respecti;

Consuma orez, paste, morcovi, cartofi (alimente bogate in amidon);

Consuma multe bauturi hranitoare: milkshake-uri, lapte, sucuri naturale;

Consuma alimente bogate in proteine (cereale, alune, iaurt, branza, lapte, oua, carne);

In acest fel poti castiga 0. 5-1 kg pe saptamana intr-un mod sanatos.

| alexandra_3253 a răspuns:

Cura de ingrasare...laughingcine ar vrea lucru asta? te sfatuiesc sa nu ti cura de ingrasare dar daca tot vrei...baga sh tu cat mai multe grasimi ...sh cipsurilaughing)

| NoName0011 a răspuns:

Hmmm ...mananca mai mult...mese regulatetongue..sa mananci tot ce e interzis la cura de slabire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu faci greseala sa mananci cat mai mult fast food sau de la mc doar pentru a te ingrasa...nu cred ca ti ar conveni sa pui pe tine grasime.multe vor sa scape de ea.si eu am avut obsesia asta, sa ma ingras... dar mi a trecut.am invatat sa ma iubesc asa cum sunt.
cel mai indicat este sa faci sport, gimnastica, acasa, sau la sala, sa faci muschi.nu crezi ca vei arata mai bine asa?:X
eu zic ca da.si ca sa rasp la intrebarea ta:
http://www.healthy.ro/......asare.html

incearca aici si vezi rezultatele:
http://www.sepoarta.ro/Articole/regim-de-ingrasare.html
bafta!

| laura_2327 a răspuns:

Cu cat mai mult cu atat mai bine!winking eu stiu ca (fructul) bananele ingrasa.stiu asta de la multe persoane

| Essence_3524 a răspuns:

Dimineata: Snake-uri, ciocolata,
Pranz:Snake-uri, ciocolata
Cina:Snake-uri, ciocolata+inghetata...laughing