| ρίтιкa a întrebat:

Ce diete imi recomandati ca sa slabesc. vreau sa slabesc 5 kg intr.un timp cat mai scurt (in maxim 14 ziel). Vreau diete care au functionat la voii. nu imi dai de pe net (imi scrieti doar daca voi ati incercat altfel nu va obositi). nu vreau situri. cel mai rapid si bun raspuns primeste funda!
Urgent! va pup :**

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimpluAndrei a răspuns:

Faza e ca: Trebuie sa faci mult sport (2 ore pe zi) (eu faceam 30 min dimineata care erau alergat le faceam pe la 7 cum ma trezeam pe la 10 inca 30 min exercitii cardio sau musculare iar seara faceam exercitii in aer iber alergat si intinderi acesta a fost sportul multe fructe iar daca nu prea te impaci cu fructele si ai un storcator iti poti face suc carne nu prea, putina, pe gratar, de peste legume nu evita fierturile mai ales supa de varza nu are un gust prea gozav dar efectele sunt garantate cam asta a fost daca vrei mai poti face modificari cum te simti tu binee Funda?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 56, 2 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu 3 kg mai PUŢIN decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa dietele! Nu-ti recomand.
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| ρίтιкa explică (pentru anonim_4396):

Da stiu, am incercat intr.un timp dar nu m.ai reusit. imi poti da te rog o dieta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ρίтιкa):

Buna!
http://www.perfecte.ro/diet-health
Te pup!

| thegame12 a răspuns:

Alearga dimineata pe stomacul gol, mult cardio, mananca mai mult proteine decat carbohidrati, cate kg ai si ce varsta?

| SimpluAndrei a răspuns:

Si eu aveam aceeiasi problema dar mi-am creeat o dieta [roprie fa si tu asta! happy

| ρίтιкa explică (pentru SimpluAndrei):

Am incercat si nu reusesc poti sa m.io dai te rog mult pe a ta? puppy dog eyes

| SimpluAndrei a răspuns (pentru ρίтιкa):

Faza e ca: Trebuie sa faci mult sport (2 ore pe zi) (eu faceam 30 min dimineata care erau alergat le faceam pe la 7 cum ma trezeam pe la 10 inca 30 min exercitii cardio sau musculare iar seara faceam exercitii in aer iber alergat si intinderi acesta a fost sportul multe fructe iar daca nu prea te impaci cu fructele si ai un storcator iti poti face suc carne nu prea, putina, pe gratar, de peste legume nu evita fierturile mai ales supa de varza nu are un gust prea gozav dar efectele sunt garantate cam asta a fost daca vrei mai poti face modificari cum te simti tu binee Funda?