| cristina_1020 a întrebat:

Ce e bine sa mancam la masa de pranz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este bine sa maninci la masa de pranz ciorba/supa iar la delul2 sa maninci ceva mai consistent pentru a avea energie restul zilei, masa de pranz este cea mai importanta

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice ne place, preferabil mancare gatita calda.
Este bine sa fie pasa principala, cu 2-4 feluri, intre care: supa/ciorba si fructele ar trebui sa fie indispensabile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La masa de pranz este bine sa mancam o supa sau ciorba si felul doi o bucata de friptura ( de preferinta piept de pui) pe tabla ( nu prajit in grasime).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La micul dejun ar trebui sa mancam un aperitiv care sa contina: Cascaval(branza) care sa contina calciu, o bucatica de carne de pui sau de peste(sunt cele mai usoare carnuri), rosii, castraveti, si te rog incearca sa mananci o bucatica de brocoli sau salata verde ori morcovi sau spanac(sunt foarte bogate in vitamine si legumele verzi sun bogate in fier si morcovii in vitamina A. La pranz o supa bogata in legume (ciorba de zarzavat, ghiveci, mazare sau fasole) iar la cina fa-ti o ceasca de ceai (preferabil de tei)cu 3 feliute de unt. Ceaiul poate fi indulcit cu miere. Cum ti se pare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, s-a uitat careva la ultimul raspuns? E genial dar cred ca nimeni nu a vazut raspunsul ala super si mi se pare ca e mai misto decat primul careia i-ai pus fundita.

| popapetrica111 a răspuns:

De principiu mancare consistenta daca nu tinem alte diete...