| Adideadi685 a întrebat:

Ce e mai rau sa mananci nesanatos sau sa fumezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

20 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi și tu ce te omoară mai repede!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ambele te duc la groapă.

| Adideadi685 explică (pentru sadrian46):

Dar medicamentele de la psihiatrie distrug concentrarea?

| Adideadi685 explică (pentru sadrian46):

Pe prospect zice ca cica poti avea tulburari de memorie nu asta inseamna? acum eu stiam ca asa se face medicamentatie+terapie.

| Adideadi685 explică (pentru sadrian46):

Dar daca dormi 3 ore pe noapte iti distrgi concentrarea asa? si daca dormi decat 3 ore in decurs de 3 luni sunt sanse sa distrugi inima si ficat? stiu ca nu e la toti la fel, dar zic daca sunt sanse.

| sadrian46 a răspuns (pentru Adideadi685):

Nu înseamnă asta.

| Adideadi685 explică (pentru sadrian46):

A si dvstra aveti cunostinte care iau medicamentatie +terapie si au ajuns sa-si controleze gandurile? cum ati reusit si dvstra? apropo, felicitari pentru reusita si dati si raspunsuri foarte inteligente.

| Adideadi685 explică (pentru sadrian46):

Nu incetinesc mintea incat sa ajungi mai greu sa iti controlezi gandurilor? mie mi-a zis medicu ca n-are treaba acum eu stiu or avea vreun interes sa nu zica?

| sadrian46 a răspuns (pentru Adideadi685):

Tâmpenii.

| sadrian46 a răspuns (pentru Adideadi685):

Da, am ajuns să mi le cunosc, gândurile și să controlez ce se poate controla.

| Adideadi685 explică (pentru sadrian46):

Dar 4 ore pe noapte distrug memoria?

| sadrian46 a răspuns (pentru Adideadi685):

Nu neapărat. Nevoia de somn îți va regla timpul de somn. Nu are rost să îți pui întrebări despre situații ne naturale.

| sadrian46 a răspuns (pentru Adideadi685):

Nu.

| johnnny123 a răspuns:

Ce e mai rău, să te îneci sau să cazi de la etajul 10?

| Adideadi685 explică (pentru johnnny123):

Mda bun raspuns amandoua sunt rele, stiu ca e out topic dar ce parere ai medicamentele de la.psihiatrie imcetinesc mintea incat ajungi mai greu sa iti controlezi mintea? Unii zic asa unii zic altcumva, pe prospect zice ca provoaca tulburari de memorie, deci o distruge?

| johnnny123 a răspuns (pentru Adideadi685):

Nu am nicio părere despre "medicamentele de la psihiatrie" pentru că nu am studii de specialitate și nici nu am intrat vreodată în contact cu ele.

Numai imbecilii au opinii privind lucruri despre care nu știu absolut nimic.

Iar tu ar trebui să încetezi cu întrebarea asta pe TPU, pentru că nu vei primi niciodată un răspuns pe tema asta care să te ajute cu adevărat.

TPU nu este forum de psihiatrie, și chiar dacă ar fi fost, tot nu ți-ar fi prescris nimeni tratamente fără un consult.

| Adideadi685 explică (pentru johnnny123):

Pai ideea e asa si te rog frumos sa-mi raspunzi, ei au interesul sa spuna ca sunt bune medicamentele uite poftim pe porspect scrie ca duce la tulburari de memorie, iar ei zic ca nu distruge memoria deloc, si ca nu afecteaza, ce sa inteleg?

| ReddY25 a răspuns:

Eu sunt de parere ca ambele sunt rele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele au parti negative?

| Paracetamol0lol a răspuns:

Nici una, amânfouo îți fac viața frumoasă

| zenuX a răspuns:

Sa mananci nesanatos