| RaisaPretty a întrebat:

Ce e mai sanatos berea sau sucurile acidulate?
Sau care ingrasa mai rau, berea sau sucurile acidulate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Sucurile acudulate si neacidulate ingrasa, iar berea sti oricine ca se pune pe burta! Oricum alegi daca le consumi, vei fi gras! Bea apa plata- nu acidulata si vin/lichior, etc.

| gelu1970 a răspuns:

Ambele sunt rele. dintre cele doua rele, cea mai putin rea e berea.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nici una, nici alta. Berea nu este mai sanatoasa pentru ca are alcool, iar sucurile nu sunt mai sanatoase pentru ca au mult zahar. Berea ingrasa din cauza zaharului si din cauza ca ajuta la depozitarea grasimilor din manacarea pe care o mananci dupa ce consumi berea sau in acelasi timp, iar sucurile ingrasa pentru ca au foarte mult zahar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Berea e mult mai sănătoasă și nu îngrașă.

http://www.gandul.info/......ui-8584612

http://www.realitatea.net/......32186.html

| StochitaCatalin a răspuns:

Berea
http://www.doctor.info.ro/berea.html
Sucurile acidulate nu sunt deloc bune pentru sanatate si ingrasa mai rau pentru ca contin foarte mult zahar.

| bogdanrvd a răspuns:

Berea e mai sănătoasă dar nici ea nu in exces.

| nedeea86 a răspuns:

In loc de sucuri acidulate, poti sa bei sucuri naturale de fructe. Berea ingrasa daca faci abuz. La fel si sucurile acidulate, dar alea pe langa asta mai au si fel si fel de chimicale. happy

So, atata timp cat faci abuz, te poti ingrasawinking