| BrianSpilner a întrebat:

Berea ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Daca vrei sa faci doar burta, sigur. Daca vrei sa te ingrasi uniform mananca multi carbohidrati (300g+), fii in surplus caloric (2500+) si daca vrei sa pui si masa musculara, proteine (in jur de 2g/kg) si antrenament cu greutati. Daca nu poti sa mananci atat, poti sa iei ceva suplimente (gainer, aminoacizi).

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Face burta

| MihaiNicu23 a răspuns:

Vei face mai mult burta decat sa te ingrasi uniform.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sigur-sigur: DA

| HadesSs a răspuns:

Orice bautura alcoolica ingrasa, fiind foarte bogata in calorii, ingrasa si berea intr-adevar dar ingrasa si alimentia care merge cu bere mici si cartofi prajiti laughing)

| BrianSpilner explică (pentru HadesSs):

Eu sunt slab si nu am pofta de mancare, nu ma pot ingrasa din mancare si ma gandeam daca pot sa ma ingras daca beau mai multa bere, ce spuneti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BrianSpilner):

Faci doar burta. Preferi sa arati ca un porc? E scarbos. Mai bine slab, crede-ma.

| HadesSs a răspuns (pentru BrianSpilner):

Pai mananca mai mult, nu mananci de ajuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BrianSpilner):

Poti bea si bere sau vin, dar intr-o limitã maxim 2-3 pe zi de cateva ori pe saptãmânã pe lângã ce a zis Sn4k3, daca te gândesti ca 0, 5L de bere au+300kcal daca bagi 2-3 se adunã cât o masã in carbohidrati. Adicã 600 aproape 1000kcal

| Sn4k3 a răspuns (pentru BrianSpilner):

Daca vrei sa faci doar burta, sigur. Daca vrei sa te ingrasi uniform mananca multi carbohidrati (300g+), fii in surplus caloric (2500+) si daca vrei sa pui si masa musculara, proteine (in jur de 2g/kg) si antrenament cu greutati. Daca nu poti sa mananci atat, poti sa iei ceva suplimente (gainer, aminoacizi).

| BuLaNNNeL a răspuns:

1g alcool-7 calorii. Asta e scuza numărul 1 la ăștia cu burta "de la hamei am facut burta frate-miu, jur" laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. De ce crezi ca vezi atatia porci pe strada? "Barbatii" aia au burta aia de la sunca si bere. In mare parte bere.

| AnonOps_AnonOps_2000 a răspuns:

În exces ingrasa