| asdfghjk872 a întrebat:

Berea ingrasa?

14 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Berea nu te ingrasa si nu trebuie consumata in exces chiar daca are putin alcool pentru ca alcoolul consumat in exces nu numai ca distruge sistemul nervos dar poti sa faci ciroza boala care'ti iti distruge ficatul si stomacul si mancarea fiind distrusa ti se face foame si asa te ingrasi

| Roxett a răspuns:

Din pacate daptongue dar pe caldura asta meritawinking

| Reek54 a răspuns:

Berea nu ingrasa!
Cei care spun acest lucru sunt neinformati si se inseala amarnic.
Totul consta in calorii sa zicem ca bei 3 beri care au aproximativ 500 calorii, daca tu in respectiva zi muncesti/faci sport cat sa consumi acele calorii nu ai nici-o treaba, s-a dus.
Asa e cu toate alimentele.
Si sincer, decat sa bei sucurile alea nenorocite din comert care au dublu caloriilor fata de bere poate chiar triplul, mai bine bei bere stiind ca este naturala si ajuta la organizm, dar nu consumata in exces!

Răspuns utilizator avertizat
| măcheamăăăî a răspuns:

Daaaaaa,groaznic.Unchiul meu e cat un tanc de la beresmug

| Alexutzapoopuic a răspuns:

Da, logic k ingrasa uitate si tu cate kalori are, o bere face cat sase sarmale iar cand tata mergea la bar spunea, ma duc si eu sa mananc vreo 18 sarmale

| Reek54 a răspuns (pentru Alexutzapoopuic):

Da, dar fata de cacaturile de sucuri din comert?, cum sta cu caloriile? + ca nu e chimicala si ajuta la organizm.

| Wøodenpints a răspuns:

Nu. Cei care spun că faci burtă de la bere,mănâncă căcat.
Faci burtă doar dacă bei bere şi nu faci deloc mişcare,atunci da, vei arăta ca un dop cu picioare, însă dacă bei bere, sau orice altceva şi faci mişcare zilnic, este imposibil să te îngraşi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da da pe caldura asta o beau si bebelusiilaughing

Răspuns utilizator avertizat
| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Ori ca suc ori ca bere e cam tot aia, tot la fel ingrasa eu am noroc ca fac mult sport ca altfel eram demult ca un tanc rusesc

| Deliric95115 a răspuns:

Päi. conteaza. adica eu beau bere si nu prea ma ingras. ( fac si abdomene,flotari, genoflexiuni, dar nu le fac ca sa slabesc, inainte sa beau, tot asta faceam, fac asta doar ca sa treaca timpul mai repede, si vreau sa arat mai bine laughing ) Deci, depinde cat bei..adica eu beau maxim 2 doze la... 3 zile. si nu ma inbat / ingras

| TaVy_Tavy_1985 a răspuns:

Ingrasa si nu ingrasa, depinde de mai multi factori
citeste aici, un raspuns mai amplu
http://www.eu-descopar.ro/......spre-bere/

Întrebări similare