| alexandramoinea a întrebat:

Ce efecte negative are consumul de cafea pe termen lung? In fiecare zi, beau cu religiozitate o cana intreaga...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Cafea nu are efecte negative daca bei cu masura, eu beau de cativa ani si nu am patit nimic bafta

| carmenzo a răspuns:

DA AVETI DREPATE, CAFEAUA ARE F MULTI ANTIOXIDANTI DACA E BAUTA FARA LAPTE SI DOAR O DATA PE ZI! IN REST DACA NU ITI PRODUCE AGITATIE SI INSOMNIE NU VAD DE CE NU AI BEA E CHIAR RECOMANDATA!

| ka2 a răspuns:

Eu ajung la minim 4 cafele pe zi... cumparate, ci nu facute de mine, cum v-ati gandit, adica slabe... si doctorii mi-au recomandat-o, asa ca... normal, daca ai probleme cu inima de ex, nu bei

| guralivul a răspuns:

Are efecte nocive mici numai sa nu fie asociata cu tigara.in plus cafeaua este un foarte bun antioxidant pentru. organism. daca e cu masura si depinde si cat de "tare"e nu e nici o problema.

| Uana_5406 a răspuns:

Ingalbeneste dintii si este periculoasa pentru inima (daca e consumata in cantitati foarte mari)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea are efecte negative. Japonezii au demonstrat ca mai usor fac cancer renal cei care nu beau cafea.

| dance4life a răspuns:

Eu una sunt dependenta de cafea si am citit ca retine grasimile in corp, duce la formarea ridurilor, insomnii, whatever...pana acum, n-am avut probleme si nici n-am de gand sa renunt la cafea:X