| anonim_4396 a întrebat:

Ce este circumcizia? Si la ce ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PaulVaRoagaMult a răspuns:

Ritual religios la unele popoare orientale care constă în suprimarea prepuțului înainte de căsătorie, la pubertate sau imediat după naștere. [Var.: circumciziúne in mare parte este taiat din penis si nu ajuta la nimic distruge baietii asa este la alte religii

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Reprezinta taierea preputului penisului. Nu ajuta la nimic in mod special, este in mare o treaba religioasa

| mihai69 a răspuns:

Tăierea împrejur. Se înlătură prepuțul penisului. Nu folosește la nimic, e doar o mutilare rituală. Și te lasă cu glandul dezgolit permanent, cu penisul aparent mai scurt și fără protecție...

| Plushul a răspuns:

Este intalnita numai la baieti dar poti cauta pe wikipedia acolo cu siguranta ai sa gasesti lucrurile mai detaliat

| mihai69 a răspuns (pentru Plushul):

Mai bine fii fericită că nu te-ai născut într-un sătuc african - ai fi aflat pe pielea ta (la propriu!) că nu e specifică numai băieților!

| Plushul a răspuns (pentru mihai69):

Eu stiam ca e specifica numai baietilor tongue

| mihai69 a răspuns (pentru Plushul):

Știai greșit:
http://en.wikipedia.org/wiki/Female_genital_mutilation
Culmea e că față de fete e considerată „mutilare" pe când la băieți... nu! Deși până la urmă, tot cam aia e. :(

| Plushul a răspuns (pentru mihai69):

Mi se pare cam absurd laughing