| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Ce este mai sanatos: mersul pe jos sau pe bicicleta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mersul pe jos

| dannyel86 a răspuns:

Mersul pe jos, clar!

| Bizon95 a răspuns:

Pe bicicleta, evident!
pentru ca depui un efort mai ridicat, chiar cand mergi incet
in schimb la mersul pe jos trebuie sa NU mergi cu pas de plimbare, altfel doar te aerisesti, ca sa fie si ceva efort trebuie sa mergi la pas semi-alert (adica sa te grabesti, dar nu foarte tare)

insa ce stiu eu, daca da o masina peste tine atunci SIGUR e mai "nesanatos" pe bicicleta big grin

| Ineys a răspuns:

Amandoua au plusurile lor. De ce sa nu le alternezi? Azi mergi pe jos, maine cu bicicleta si tot asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe jos. Bicicleta a fost inventata drept o varianta, evident, mai usoara a mersului pe jos.

| armiaso a răspuns:

Marsul

| maddeni a răspuns:

Mersul pe jos, bicicleta a fost inventata ca sa ajungi mai repede si sa nu mergi asa de mult pe jos

| Stefy09hftgg a răspuns:

Depinde ce doresti sa obții. Mersul este sănătos pentru creier și te relaxeasa dar bicicleta este sanatoasa pentru corp te ajuta sa slabesti. Sper ca te-am ajutat. happy