| Deea4Deeutza a întrebat:

Mersul cu bicicleta este un mod de a slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este mai mult pentru intretinere nu pentru slabit

| Grimmjow69 a răspuns:

Da,dar mai bine faci jogging 8-10 km pe zi + o dieta sanatoasa.o sa dai jos din greutate repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, la fel si mersul pe role.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este foarte sanatos si placut mersul pe bicicleta. Si daca o sa iti faci un program saptamanal...o jumatate de ora, o ora de 3-4 ori pe saptamana, cu siguranta o sa pierzi din kilograme.
Te pup!

| BunnyRabbit a răspuns:

Da, daca depui efort dar daca mergi o data pe saptamana 200m cu bicicleta nu faci nimic...

| Ellie01 a răspuns:

Da, pentru ca-ti folosesti mult coapsele.Nu vei slabi in jurul abdomenului, insa daca ai picioarele putin mai groase, este o metoda "usoara" de slabit.

| NarutoSasuke46 a răspuns:

Mersu cu bicicleta mai mult iti lucreaza picioarele.Pentru slabit iti recomand o dieta sanatoasa si mersul pe jos, miscare in general.

| andapop123 a răspuns:

Da dar trebuie sa o reglezi pe o viteza mai grea ca sa depui efort.