| MangoGirl a întrebat:

Ce este recomandat sa mananci pentru curatarea tenului? Multumesc anticipatlove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Mancand mai mult fara carne, legume proaspete gatite foarte usor si multe fructe. Poti pentru un rezultat spectaculos, sa iti faci o masca cu apa plata si arila luata de la farmacie si sa faci o pasta dintr-o lingurita cu varf de argila si putina apa plata amestecand cu ceva de lemn sau sticla in nici un caz de metal. O intinzi usor peste ten, stai relazata cam 30 minute si apoi o speli usorsi te dai cu o crema neutra, de exemplu cu Apidermin ce se gaseste la farmacie sau la plafar care contine laptisor de matca ce este un produs al stupului de albine atat de datator de sanatate si de bine. Dupa ce ai facut acesta masca de cateva ori /saptamana (daca e cazul), ai sa ai un ten curat fara cosuri si puncte negre. Lucien.

| Doiniţa_3278 a răspuns:

Cel mai bine e sa consumi cit mai mult lichid, apoi capusunile curata singele desigur are beneficii de a da o stralucire pielii, pepene verde este foarte sanatos.
poti sa incerci succeswinking

| marianna17 a răspuns:

Fructe(portocale,banane, ananas,kiwi, mere, struguri etc.)