| middle654 a întrebat:

Lamaia este buna pentru curatarea tenului la ete?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E buna, dar sa nu o folosesti in fiecare zi pentru ca atunci vei avea probleme serioase.

| Sofia08 a răspuns:

E buna pentru ca curata si previne aparitia acneeii si a punctelor negre. Mastile cu lamiie verde da tenului luminositate si atenueaa sensatia de piele grasa si lucioasa.

| Sofia08 a răspuns:

PS:Imi pare rau pentru greselile ortografice.

| Curious9 a răspuns:

De fapt, lamaia nu este atat de buna pentru curatatul tenului. Intredevar, previne punctele negre, da luminozitate fetei, DAR in timp accentueaza ridurile si sensibilizeaza fata ( in special impotriva razelor UV si este posibil sa apara niste pete )
In schimb, un tratament potrivit, si care este la indemana, este MIEREA. Da, stiu ca poate sa para ciudat, dar merita incercat. In cel putin 90% are cel putin 2-3 efecte benefice in schimb niciunul negativ. Te masezi timp de maxim 3 minute, si apoi te speli cu apa. In maxim 1 saptamana vei observa ca tenul se deschide, este mai catifelat, si dispar atat punctele negre cat si ridurile. De asemenea, daca ai o problema cu cosurile, merita incercat sa iei coenzima Q10 ( tableta ) de 30mg sau 50mg, 1 pe zi si spala-te cu sapun Dove.
Zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lamaia este buna impotriva punctelor negre, acneei.
Te pup!

| TizZu15 a răspuns:

Da este buna pentru a curata tenul.

| sparky34 a răspuns:

Da e foarte buna.

| мαrrýиєlα a răspuns:

Buna!
+ Lamaia este foarte buna pentru ten!
Pa-pa!