| BOOBZen a întrebat:

Ce exercitii imi recomandati ca sa slabesc, a si cu ajutorul unor gantere(greutati) poti slabi sau doar sa faci muschi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

De amandoua si slabit si tonifierea musculaturii.scrie pe google fitness exercices si gasesti acolo foarte foarte multe si cu gantere si cu mingi.multa bafta

| effect a răspuns:

Pai depinde in ce parte vreti sa slabesti
Poti sa alergi foarte mult
Sa cobori si sa urci scarile de la bloc (Daca stai la bloc)
Sa faci multe abdomene

| ღKittyღ_1281 a răspuns:

Poti afce foarte multe pentru a slabi...du-te la un antrenor de sport sau un antrenor de fitness si intreaba-l.

| WR104 a răspuns:

Uite aici niste exerciti foarte buna fara gantere si alte prostii www.dietapentrutine.blogspot.com

| B3belusha a răspuns:

In prima faza o sa iti antreneyi muschii si o sa ai febra musculara (daca e pentru prima oara).
Pt a slabi cel mai indicat este sa faci exercitii fizice gen alergat, abdomene, gantere daca vrei sunt unele gantere cu care poti alerga in acest fel iti conturezi-intaresti muschii si mai si slabesti.

| bello a răspuns:

Gresiti,cu ajutorul abdomenelor nu slabesti.Cu ajutorul ganterelor doar construiesti masa musculara si arzi niste calorii, doar daca te antrenezi intens.Pentru a slabi ai nevoie de un regim + aerobic ( bicicleta, alergare ).