| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce fel de paine este mai sanatoasa,painea alba,painea integrala,painea neagra, sau alt tip de paine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Cred ca painea integrala, dar mai sanatoasa este mancarea fara paine.

| Florentina9210 a răspuns:

Am auzit ca painea neagra ar fi mai sanatoasa, insa mie imi place mai mult cea alba.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Integrala si negra, daca e autentica, ca in ultima vreme e vopsita. Voi si nici eu nu vom mai apuca sa mancam paine negra gustoasa si sanatoasa. Painea alba e o mare porcarie nesanatoasa.

| n1445 a răspuns:

Toate au proprietatile lor, cred ca cele mai bune sunt painea neagra si integrala.

| dragonmagd a răspuns:

Nu stiu daca mai exista pâine neagră pe piața, doar alba cu coloranți. Pâinea cea mai sănătoasă este cea făcută de tine. Eu deși sunt o pipiță de 28 ani mi-o pregătesc aproape zilnic. De ai ști ce aroma are! Dacă vrei îți dau rețeta e simplă.

| Biancaaaas a răspuns:

Cea neagră, de secară

| PaulCc a răspuns:

Painea de cereale, mancata cu chibzuinta

| Neagu_Andra_Gabriela_1999 a răspuns:

Niciuna dintre ele!