| anonim_4396 a întrebat:

Ce greutate trebuie sa aiba un copil de 15 ani la inaltimea de 1.85 m? Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Mai Vladut greutatea corporala a unei persoane trebuie sa fie cu 110 mai mic decat inaltimea.Greutatea ta normala este de 75kg.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca esti baiat, max 80 Kg, iar daca esti fata, mai putin, in functie de idealurile tale, dar fara sa exagerezi.

| Madayna a răspuns:

In jur de 70-75 kg

| njohn a răspuns:

Maxim 80

| AlexSandu17 a răspuns:

Eu stiu ca : daca ai 1.85 scazi 10 sau 20 din 85. Adica trebuie sa ai 75 sau 65 de kilograme. Depoinde acum si cum iti sta mai binelaughing nu e bine nici prea slab

| fumsipraf a răspuns:

Pana in 70 de kg. nu mai mult

| Adrian-Speed_Adrian_1990 a răspuns:

Normal in proportie cu innaltimea daca ai 1.85m ar trebui sa ai 85kg, dar la 15 ani e cam mult parerea mea totusi. dezvoltarea este accelerata la varsta asta cu innaltimea care ai precizat-o. sper ca te-am ajutat