| AlexJB a întrebat:

Ce inaltime ar trebui sa aiba un copil de 12-13 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Depinde de fiecare in parte, cam intre 1, 50-1, 60 m.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Media este între 152 - 158 de cm, însă există şi excepţii.

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

| AlExAlExAnDrU a răspuns:

Eu am 12 ani si am 1.50 mama mea are 1.60 iar tati 1.75

| TattoosPiercingsPlugs14 a răspuns:

Pai depinde si de parinti daca parinti tai sunt scunzi atunci probabil ca si tu esti scund de exemplu eu am 12 ani si am 145 :-| si amandoi parinti ai mei sunt scunzi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la 12 ani aveam 1.68, cred ca este ceva genetic pentru nimeni din familie nu este scund. happy

| adrianuser a răspuns:

Nu exista o "matrice" a inaltimilor Alex, poate varia foarte mult e la individ la individ.