| AlinaOneDirection a întrebat:

Ce inaltime ar trebui sa aiba un copil de 10 ani?

16 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In jur de 1, 50 happyEu atat aveam laughing

| fluturas a răspuns:

Cam 1, 50 aveam pe-atunci.winking

| Corina a răspuns:

Conform cartii "Mama si copilul", o fetita de 10 ani trebuie sa aiba o greutate de 32, 5Kg si o inaltime de 1, 40cm, dar acesestea sunt valori medii, deci nu sunt batute-n cuie. Pot varia de la un copil la altul

| aaaaaaa1 a răspuns:

1. 45 1. 46 cam atat

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Eu la 10 ani aveam 1. 40 si 32 kg. big grin

| anonymus12345 a răspuns:

Pai eu am 145 cm happy

| alExUtZaDraGUtzICa a răspuns:

Eu am 1, 45 si am 30 kgbig grin

| Anduciu a răspuns:

Eu la 10 ani aveam cam 1, 50mhappy

| rebb a răspuns:

Nu cred ca este o inaltime exacta pentru fiecare varsta.De obicei o inaltime perfect proportionata cu greutatea ar fi o diferenta de 10 dintre ele.Adica daca ai avea 1, 50 atunci ar fi o inaltime buna pentru 40kg, daca ai avea 1, 60 ar fi o inaltime buna in raport cu greutatea de 50kg. Oricum nu-ti face griji ca ai putea fii prea scunda, ca doar esti in crestere.

| RoxanaCher a răspuns:

1, 35-1, 45! Cam asa!

| AlbertRock a răspuns:

Eu aveam 1, 57 cm...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1, 45-1, 55 cm cam asa, or sa raspunda copii care sunt mai aproape de varsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

145 cm sau 150

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1 60 m

| Myzune a răspuns:

Eu am 1.45-1.50.si eu ma tot intreb daca nu's prea pitica

| mihai72009 a răspuns:

Pai eu am 1, 60 si am 60 de kg
si-s baiat