| Florinela98 a întrebat:

Ce înseamnă când defechezi cu sange? Din ce cauza este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca de vina sunt hemoroizii interni, cei din colon, care din cauza fortarii mai ales in cazul constipatiei se pot sparge si provoca sangerari in momentul defecatiei. Medicul de familie este in masura sa elucideze cauza exacta. Sanatate!

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

Ți-ai luat multă bătaie.