| Mkeynes a întrebat:

Ce inseamna cand se zbate ochiul stang? Cineva dintre voi a trecut prin asta? Se spune ca e de rau...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-a tras curentul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce inseamna cand se sbate ochiul stang?
Nu înseamnă nimic, înafară de o perturbare temporară a nervilor care regleoză funcționarea mușchilor oculari datorită oboselii. Dacă închizi ochii și faci un mic masaj, trece.
Cineva dintre voi a trecut prin asta?
Da mi s-a întâmplat uneori, rareori.
Se spune ca e de rau...
Zicea un prieten, Proverbele și superstițiile reprezintă înțelepciunea lipsă a poporului.
Ce înseamnă că e de rău? Un rău nedefinit. Adică orice. va fi un cutremur, (dacă tragi un pârț, zici că-i cutremur. Un vulcan ca erupe, va fi un război, vei avea o diaree. Ei și?
Întâmplările vieții sunt bune și rele, asta depinde de interpretarea pe care le-o dai.
Unele sunt accidente. Acestea nu pot fi prevenite. Ca să scapi de consecințele lor negative, faci o asigurare de accidente.
Dar nu ți se zbate ochiul înainte. Prostii, aiureli, pisica neagră.
https://www.youtube.com/watch?v=qN9fVQtylMI

| zilog a răspuns:

Nu mai bea cola 1 săptămână si nici energizante si culcăte imediat cum a apus soarele. si vei vedea că iti trec si cârceiele de la picioare si oboseala si nervii...
Incercă măcar 1 săptămână să nu mai pui tu sare împlus la mâncare față de cât are ea,
încercă să nu mănânci nici măcar 1 pătrățică de zahăr săptămâna asta sî să mergi si tu pe jos măcar 4Kilometri dus 4Km intor / zi
și așa e post!?
Apoi vin-o să îmi spui cum te simți!?

| NotNamed a răspuns:

Lipsa de magneziu si calciu. Superstiile nu exista la fel si D.zeu...

| NotNamed a răspuns:

Efectiv iti lipsesc cele doua menționate mai sus..asta e tot. Cu o nutritie sau pastile care sa contina aceste două elemente in abundenta sau de atat cat ai nevoie ai scapat. Ce tot atâta taraboi că vezi domne e semn de la Pulazeu ca se întâmplă ceva rau. Ce ma bucur ca mi.am deschis ochii si am constatat ca nu exista niciun Dumnezeu, fie cel de la crestini, musulmani, budici si celelalte. Chiar daca eram prost si nu gaseam o logica pentru a ma lepada de religii tot o scoteam cu forta numai sa nu mai am contact cu asemenea prostii in ultimul hal. Orice lucru pe lumea asta la voi trebuie sa aiba si o semnificație astrologica sau de la cel de sus ca altfel nu puteti trai pe când adevărul e ca sunt doar rezultatele acțiunilor voastre.