| Simona_3986 a întrebat:

Ce inseamna cad ti se zbate ochiul stang?big grin

Răspuns Câştigător
| IwasHere a răspuns:

Pai eu stiam ca cica ti se intampla ceva rau!

dar nu trebuie sa zici asta adica cand ti se zbatebig grin!

ca se intampla!

si trebuie sa te inchini la el!

asa stiam eu!

si de obicei se adeverea chiar asa era. mi se intampla ceva raustraight face

cateodata! dar nu trebuie sa intrii in panicahappy

eu asa stiu!

pls funda daca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Buna!
Cand ti se bate ochiul stang inseamna ca ti se va intampla ceva rau! Mie mi sa batut si chiar mi s-a intamplat! ( intr-o zi cand am iesit de la ore ma intepat si mi sa batut ochiul stang si 5 minute dupa la traversarea strazii ma asteptau unele sa ma "bata"...ma rog am scapat cu bine. dar la cate injuraturi mi-am luat. pfff

Dar daca ti sa batut nu inseamna neaparat ca ti se va intampla ceva rau. poate ai stat mult in frig sau in curent:d

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Nu e bine sa spui ca ti s-a zbatut ochiul deoarece ochiul nu spune ce vede

| Ancutzica_1406 a răspuns:

Pai sti se pot spune multe despre asta. Dar nu te ingrijora happy nu putem sti ce ti s-ar putea intampla. Ce se spune sunt doar niste zvonuuri... sau coincidente Nu te lua dupa superstiti!

| FFAP a răspuns:

Afectiunea aceasta are interpretari populare, dar si stiintifice - care sunt dovedite. Cele populare spun ca urmeaza sa se intample ceva rau, dar prefera sa nu te gandesti la asta. Medical, indica o lipsa de Ca, Mg. Incearca sa consumi cat mai multe lactate, peste, spanac, si nu te gandi la ce spuneau primitivii. Take care!>big grin

| analia0103 a răspuns:

Mie mi se intampla de fiecare datacand urmeaza sa primesc BANI.
fundita?puppy dog eyes?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca e viu.si are un tic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ai ceva