| TudorFox a întrebat:

Ce inseamna daca te dor bratele asa fara sa faci efort sau sa te lovesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna lipsa de miscare, antrenament.
Durerile sunt semne ca ceva nu este in regula, "scartaie".
Un corp antrenat este ca un mecanism bine intretinut, uns, care functioneaza lin, fara scartaituri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa intrebi un doctor ortoped el stie cauzele, el este specialist, mergi la medicul de familie, cere trimitere la ortopedie si vezi medicul ortoped ce diagnostic pune.

| SilentRain a răspuns:

Ca esti vai steaua ta

| Bizon95 a răspuns:

Inseamna curent (de aer, nu electric)
sau romantism, asta... REUMATISM

| 4ndr33y a răspuns:

Te dor in ce sens? Muscular, pe "os" sau articulatiile? E prea ampla problema ca sa fie discutata aici...
Pot sa aiba cauze cronice sau acute din carente sau alte boli, dupa cum am zis, e prea complex ca sa primesti un raspuns cat de cat decent.

| TudorFox explică (pentru 4ndr33y):

Pe os

| TudorFox explică (pentru 4ndr33y):

Si dureaza asa cateva secunde dupa aia se opresc, revin iar si tot asa

| 4ndr33y a răspuns (pentru TudorFox):

Ar putea avea natura reumatica dar mai probabil lipsa exercitiului fizic. Esti sedentar sau activ? Ce lucrezi si ce faci in timpul liber?

| TudorFox explică (pentru 4ndr33y):

Da, eram sedentar pana luna asta multi ani

| 4ndr33y a răspuns (pentru TudorFox):

Pai daca erai sedentar pana de curand, inseamna ca micul efort pe care il faci recent, iti pune articulatiile si muschii puturosi la munca. Ar trebui sa dispara in maxim 30 zile, daca te deranjeaza noaptea, poti sa iei un analgezic dar e bine sa te consulte un medic, pe net e grea treaba asta.