| Mariana155 a întrebat:

Ce inseamna daca vad lucruri ciudate? adica vad umbre pe pereti care nu exista, figuri mici, mai ales pe intuneric. Va rog nu va bateti joc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Şi eu păţeam asta. Dădeam vina pe oboseală sau imaginaţie, pe care o am din plin, lucru confirmat de multe persoane. Când văd umbre de-astea la mine în camera(care nu apar datorită unui scaun care-şi are veacul prin încăpere), mă apucă râsul şi-mi zic că m-am dilit, pentru că cel mai probabil ele nu există, iar mintea îmi joacă feste.Deci stai chill, că nu e o problemă.

| pwp a răspuns:

Inseamna ca ai o imaginatie foarte bogata happy

| ruzycciocolata a răspuns:

Buna. S-ar putea sa fie ceva neurologic.Iei pastile pentru somn sau antidepresive? Poate asta e un efect secundar. Locuiesti singur sau mare parte din zi ti-o petreci singur in casa sau la calculator? Poate e de la oboseala sau de la singuratate.Iesi pe afara stai mai mult cu persoanele alaturate (sunt 100% sigura ca vezi acele lucruri cand esti singur), incearca sa dormi cateva zile intr-o camera mai luminoasa, aerisesteti camera poate nu o sa te mai trezesti noaptea din somn (daca te trezesti), mergi la biserica, roaga-te, du-te la spovedit sau incearca sa te relaxezi.Stresul poate fi din nou cauza acestor aparitii.Succes!

| Anda1197 a răspuns:

E de la oboseala! si eu vedeam niste chestiute mici care pluteau rolling on the floor

| AndraTpu a răspuns:

Astenia de primavara! O lipsa de calciu poate sau de vitamine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndraTpu):

Da stii ca ai dreptate.
Eu primavara trecuta aveam impresia ca vad o masina neagra care vine spre mine si nu era de fapt nimic in fata mea >.

| Darcos a răspuns:

Esti bantuit!
Sau ai puteri supraomenesti laughing

| LexieD a răspuns:

La intrebarea asta raspunsul este destul de simplu: tu poti vedea fantome(daca ele chiar exista). Sfatul meu este sa mergi la psiholog. Poate el va clarifica cumva treaba.

| JustClaudiu a răspuns:

Depinde si de locul unde stai..Eu de exemplu, stateam la bloc.Pe vremea aceea auzeam zgomote ciudate in casa, vedeam umbre, s.a.Acum,stau la casa noua si nu mai am probleme de genul.Acum depinde si de tine. Poate iti imaginezi chestiile alea.

| RoxyAngelPink a răspuns:

Buna! Chestiutele mici care pluteau sunt de la cum stai si te uiti la un bec aprins timp de o vreme, si dupa aceeia iti dai privirea in alta parte(si eu am patit asa). Umbrele nu mi le pot explica.

| Gimmy2thefunkyname a răspuns:

Si eu vad umbre etc de cand sunt mica si ma speri(din cauza asta mie si frica de intuneric). i-am spus acest lucru matusii mele care este psiholog(si in timpul liber este pasionata de fenomene paranormale), iar ea mi-a zis sa nu ma speri deoarece e un fel de dar... iar la emisiunea a hauting e vorba de spirite rele care se razbuna pe niste oameni bla bla bla...(de obicei)sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| дℓÿčέ a răspuns:

Poi. poate pentru. ca te uiti la filme de groaza[Horror]. Ar trebui sa nu te mai uiti. ca o sa continui sa tot vezi umbre. Asa patesc si eu.

| Mariana155 explică (pentru дℓÿčέ):

Nu ma uit. daca ma uit ma uit odata la 3-4 luni.

| Raul3210 a răspuns:

Bună! Am văzut pe Discovery în serialul A Hounting probleme ca ale tale.Eu nu cred că e de la filme de groză, poate că ai spirite în casă, dacă ai ar putea fi mai rău sau poate ai altceva, eu dacă aş fi în locul tău aş chema preotul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raul3210):

Va spalat creierul serialul ala? Apropo la ce ora estebatting eyelashes?

| MaStErShOt a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost un episod acum de la 22. 00 la 23. 00, iar acum la 23. 00 incepe alt episod

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaStErShOt):

Mersi, mersi.

| Raul3210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este de la 22:00-00:00 happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Raul3210):

Multumesc Raul.

| extreeme1982 a răspuns:

Trec printr-o perioada mai dificila prin care a am mai trecut si in trecut. Pe atunci dade-am vina pe alcool, nu zic ca nu isi are si el rolul... e o stare de stres si oboseala si poate alimentatia necorespunzatoare. De ex. acum de curand nu am dormit patru nopti si patru zile la rand, am inceput la un momentdat sa vad oriunde priveam o (nu stiu cum sa o descriu) forma rotunda de marimea unui nasture, de cca 1 cm, cu toate culorile curcubeului in ea, nu mai reuseam sa citesc unele cuvinte din subtitrarea unui film si chiar sa nu mai fac diferenta dintre fetele personajelor, am reusit sa adorm cam 2 ore si am scapat, dar de atunci nu mai pot sa scap de acele forme si siluete de care vorbesti tu (dar nu infricosatoare), pe care le vad doar cu coada ochiului. Am ajuns sa cred ca e din cauza oboselii, poate ar trebui sa ne vada si un doctor pentru a ne prescrie ceva medicamentatie pentru calmare. Sper ca am ajutat. (Nu sunt vreun doctor, dar asta am observat la mine dupa analiza pe care am facut-o singur situatiei mele). Succes!

| salalex a răspuns:

INCETATI SA VA FACETI TOT FELUL DE FILME IN CAP CU SERIALUL ALA. E FAKE.
Cautati si voi pe net personajele, locurile, etc despre care se vorbesc in episoade si veti vedea ca nu exista. Daca ar fi ceva dovezi asa clare cum le prezinta ei in emisiune ar aparea pe toate posturile.

| Marius_Maslow_1996 a răspuns:

Nu stiu asta vreau sa vad si eu am un copil in casa care ami apare la ora 5 dimineata si ma trezeste