| mariad0802 a întrebat:

Este vreo diferenta intre ruperea himenului prin contact sexual sau cel prin masturbare?

Răspuns Câştigător
| Daianna_Ioanna_1994 a răspuns:

Da este ptin contact sexual...penisul cand se introduce se rupe himenul dar prin masturbare NU...

4 răspunsuri:
| CoCoMona a răspuns:

Nu cred, poate doar intensitatea durerii diferahappy.

| John90 a răspuns:

Pai depinde cum te masturbezi happy

| maryangelll a răspuns:

Din punct de vedere psihic o fata tot virgina ramane pana la contactul sexual cu un barbat(chiar daca s-a masturbat si si-a rupt himenul), dar din punct de vedere fiziologic este cam acelasi lucru.

| TweetyRebeLa a răspuns:

Ar fi mai bine sa se rupa la varsta potrivita cu persoana iubita. In momentul in care se va intampla vei simti cat de special este (din punct de vedere sentimental) acel moment love struck.