| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna frotiu inflamator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| liliana a răspuns:

Si eu am fronti inflamator la analiza adica am inflamatie si o mica rana la col uterin si iau doxiciclina si cerviron ovule du-te si tu si vezi ce tratament iti da poate acelasi care nu este scump eu pe amindoua am dat 20 ron si nu te speria ca se va vindeca prin tratament succes

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te referi la un frotiu cervico-vaginal Babes-Papanikolaou inseamna ca ai o infectie a vaginului si colului. Majoritatea femeilor au astfel de infectii in cursul vietii sexuale. Trebuie sa mergi la medicul ginecolog care ti-a recomandat/recoltat citologia si iti va recomanda un tratament.

| nicky a răspuns:

Nu as sti exact sa-ti traduc ce inseamna dar in orice caz banuiesc ca este vorba de rezultatul pe care l-ai primit in urma testului papanicolau si asta inseamna ca ai o inflamatie pe colul uterin care trebuie tratata. Oricum va trebui sa mergi la un medic ginecolog el iti va explica exact despre ce este vorba si iti va da si tratament. Te sfatuiesc sa nu lasi timpul sa treaca. Sanatate.