| Mistik a întrebat:

Ce inseamna hieprmiopie medie? Este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoru a răspuns:

Miopia este o boala a ochiului in care omul nu vede bine la distanta. de boala scrisa de tine nu am auzit. Poate ai vrut sa scrii altceva (hipermetropie care inseamna hipermetropie ca vad bine la distanta, si vad obiectele departate mai aproape decat sunt in mod obisnuit, desi tulburarile sunt si la nivelul vederii de aproape si la vederea la distanta. Aceste persoane au de cele mai multe ori probleme in a focaliza imaginile apropiate, si nu pot realiza activitati ca cititul sau cusutul) daca e asta din paranteze trebuie sa porti ochelari. astept lamuri. mai facut curios.

1 răspuns:
| andre999 a răspuns:

Nu nu este ceva grav este chiar ceva usor. Nu vei fi nevoita sa porti mereu ochelari ci numai cand scrii si citesti. Iar dupa un timp poate nu vei mai avea nevoie de ei deloc. Stai linistita si succes.